Anasayfa / Kitaplarım(Yıldız Serisi)

Kitaplarım(Yıldız Serisi)

yildiz-serisi

Ticari Matematik Kitabı

ticariMAT

Yıldız Serisinin 7. kitabı olan Ticari Matematik kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. 1. BÖLÜM: AKLIMIN KÖŞESİ 1.1. İşaret Kavramı ve İşlem Önceliği 1.2. I. ve II. Dereceden Denklemler 1.3. Rasyonel Sayılar 1.4. Ondalıklı Sayılar 1.5. Üslü İfadeler 1.6. Köklü İfadeler 1.7. Logaritma * Kavrama ~ 1 ** Öz Test ~ 1 2. BÖLÜM: ORAN ORANTI ve ŞİRKET HESAPLARI 2.1. ... Devamını Oku »

İntegral Kitabı

integral

Yıldız Serisinin 1. kitabı olan Temel Kavramlar-Sayılar kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu Kitap ile Neler Öğreneceksiniz? * Diferansiyel kavramı * Belirsiz İntegral * İntegral Alma Kuralları * Değişken Değiştirme ile İntegral Alma * Kısmi İntegral Alma * Basit Kesirlere Ayırma ile İntegral Alma * Trigonometrik Fonksiyonlarda İntegral Alma * Belirli İntegral ve Özellikleri * İntegral Altında Türev Alma ... Devamını Oku »

Türev Kitabı

türev

Yıldız Serisinin 5. kitabı olan Türev kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu Kitap ile Neler Öğreneceksiniz? * Türev tanımı * Polinom Fonksiyonların Türevi * Toplam ve Fark Fonksiyonların Türevi * Çarpım ve Bölüm Fonksiyonların Türevi * Köklü Fonksiyonların Türevi * Bileşke Fonksiyonların Türevi * Trigonometrik Fonksiyonların Türevi * Üstel Fonksiyonların Türevi * Logaritmik Fonksiyonların Türevi * Kapalı Fonksiyonların Türevi ... Devamını Oku »

Özel Tanımlı Fonksiyonlar,Limit-Süreklilik Kitapları

ötv

Yıldız Serisinin 1. kitabı olan Temel Kavramlar-Sayılar kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Özel Tanımlı Fonksiyonlar Kitabı ile Neler Öğreneceksiniz? * Fonksiyonun Tanımı * İçine ~ Örten ~ Birebir Fonksiyon * Sabit Fonksiyon * Birim Fonksiyon * Eşit Fonksiyonlar * Ters Fonksiyon * Permütasyon Fonksiyon * Bileşke Fonksiyon * En Geniş Tanım Aralığı * Tek ve Çift Fonksiyonlar * Fonksiyon ... Devamını Oku »

Karmaşık Sayılar,Logaritma,Tümevarım,Diziler,Matris-Determinant Kitapları

logo

Karmaşık Sayılar,Logaritma,Tümevarım,Diziler,Matris-Determinant Kitapları Yazılma aşamasındadır takipte kalınız… Devamını Oku »

Trigonometri Kitabı

trigonometri

Yıldız Serisinin 3. kitabı olan Trigonometri kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu Kitap ile Neler Öğreneceksiniz? * Birim Çember * Açı Ölçü Birimleri * Esas Ölçü * Trigonometrik fonksiyonlar * Dik Üçgende Trigonometrik Oranlar * Trigonometrik Fonksiyonlarda Sıralama * Trigonometrik Özdeşlikler * Trigonometrik Oranlardan Biri Verildiğinde Diğer Oranların Bulunması * Toplam Fark Formülleri * Yarım Açı Formülleri * Dönüşüm Formülleri ... Devamını Oku »

Polinomlar, II.Dereceden Denklem-Eşitsizlik-Parabol, Permütasyon-Kombinasyon, Olasılık ve Binom Açılımı Kitapları

Polinomlar, II.Dereceden Denklem-Eşitsizlik-Parabol, Permütasyon-Kombinasyon, Olasılık ve Binom Açılımı Kitapları Yazım Aşamasındadır takipte kalın. Devamını Oku »

Kümeler, Bağıntı-Fonksiyon, İşlem-Modüler Aritmetik Kitapları

Yıldız Serisinin kitapları olan Kümeler, Bağıntı-Fonksiyon, İşlem-Modüler Aritmetik Kitapları hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu kitaplarımız daha yazım aşamasındadır. Bekleyiniz… Devamını Oku »

Problemler Kitabı

Problemler

Yıldız Serisinin 2. kitabı olan Problemler kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu Kitap ile Neler Öğreneceksiniz? * Denklem Çözme * Denklem Kurma * Kesir Problemleri * Yaş Problemleri * Karışım Problemleri * Hareket Problemleri * İşçi Problemleri * Havuz Problemleri * Yüzde Problemleri * Faiz Problemleri * Kar ve Zarar Problemleri * Grafik Problemleri * Saat Problemleri Kullanıldığı Bazı ... Devamını Oku »

Temel Kavramlar-Sayılar Kitabı

Temel Kavramlar & Sayılar

Yıldız Serisinin 1. kitabı olan Temel Kavramlar-Sayılar kitabı hakkında bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu Kitap ile Neler Öğreneceksiniz? * Matematiğin En Temel Kavramları * Asal Sayılar * Tek veya Çift Sayılar * Ardışık Doğal Sayılar * Doğal Sayılarda Dört İşlem * Tam Sayılarda Çözümleme * En Küçük – En Büyük Tam Sayı Değeri Bulma * Taban Aritmetiği * Faktöriyel * ... Devamını Oku »