Burçlar

Burcunuzun Fobilerini öğrenmek için, TIKLAYINIZ.

GÜNEŞ BURÇLARI

OĞLAK(22 Aralık – 20 Ocak) YENGEÇ(22Haziran – 22Temmuz)
KOVA(21 Ocak – 18 Şubat) ASLAN(23 Temmuz – 23 Ağustos)
BALIK(19 Şubat – 20 Mart) BAŞAK(24 Ağustos – 24 Eylül)
KOÇ(21 Mart – 20 Nisan) TERAZİ(24 Eylül – 23 Ekim)
BOĞA(21 Nisan – 21 Mayıs) AKREP(24 Ekim – 22 Kasım)
İKİZLER(22 Mayıs – 21 Haziran) YAY(23Kasım – 21 Aralık)

BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

KOÇ:

Ateş simgesidir. Güçlü karakter, hükmeden bir doğa. Bu burçta doğanlar güçlü ve enerjik kişilerdir. Yönetici yetenekleri vardır. Koç burcundaki kadın ve erkeklerin ortak özellikleri: İyimserlik, ikbalperestlik, biraz empülsif oluşumu, abartma eğilimi. Erkekler saldırgan ve nezaketsizdirler. Diğerlerinin duygu ve isteklerini dikkate almazlar. Koç erkekleri faaliyette bulunmayı çok sever. Aşırı derecede adaletperesttirler. Sabırsız ve diplomasiden uzak olduklarından sık sık zor duruma düşerler. Koç için yaşamın en temel amacı iştir. Büyük irade, cesaret ve çeviklik sahibi olan Koç çok iyi doktor, komutan, gazeteci, yönetici olabilir. Fakat bu işleri yaparken nazik ve ince olmamaları ve baskıcı karakterleri başarılarına engel oluşturur. Erkek koç güzel ve dürüsttür. Dışarıdan bakıldığında çok sağlıklı görünüşüne karşın sağlık bakımından çok zayıftır. Sinir sistemi çok zayıftır. Buna bağlı olarak öfkeli, kaba ve kendini tutamayan bir yapıya sahiptirler. Çoğu zaman kötü bir kocadır. Çünkü kötü karakter sahibidirler. Kadın koç her zaman meslek sahibidir. Erkek mesleklerini kolaylıkla öğrenir. Evlilikte lider rolünü üstlenir. Aslan, İkizler, Yay ile uyumlu evlilik yapar. Kova, Terazi ile fiziksel çekimi vardır. Oğlak, Yengeç, Balık, Akrep ile başarısız olur. Başak ve Boğa ile karşılıklı soğukluk vardır.

AKREP:

Su simgesidir. Zor bir karakterdir. İlginç bir yaşam sürer. Akrep en önemli iki gezegen olan güçlü ve amansız Mars ile kudretli Neptün himayesinde bulunmaktadır. Akrep savaşır, acı çeker, kendi kendini yer ve külden yeniden doğar. Çelişkili taşkın mizaçlı, çok çekici ancak amansız bir tiptir. Akrep için en büyük zorluk yaşamaktır. İlk bakışta başarılı olması için gereken özelliklere sahiptir. Enerji, çeviklik, güç. Fakat karakteri kızgın olduğundan çok düşmanı vardır. Hep eleştirdiğini ve tehdit edildiğini sanır. Bu durumda güçlü savunma sistemini ortaya koyar. Hiçbir zaman düşlerde kurtuluş yolu aramaz. İnsanın veya olayın zayıf noktasını çabuk bulur. Doğuştan savaşçıdır. Amaca ulaşmak için her çareyi dener. İnsan ilişkilerinde çok dürüsttür ve namusludur. Çok nadir olarak birine bağlanır. Bağımsızlık Akrep için çok büyük önem taşır. Bu burçta olanlar kusursuz doktor, cerrah, parlak bir savcı ve avukat olur. Akrep kadını iki tip olarak tanımlanabilir. Her iki tipide çok güçlü karaktere sahiptir. Birinci tip kadınlarda taşkın mizaç gizlidir. Diğer tip kadınlar ise gerçekten uğursuzdur. Birinci tipten olan kadınlar karakter bakımından erkeklere çok benzer. Bu kadınlar kolay kolay eş bulamazlar. Bu tip kadınların gözleri genel olarak parlak, ses tonu kalındır. Giyime pek fazla önem vermezler. İkinci tip kadınlar duygusaldır, meraklıdır, duygusal açıdan doyumsuzdur. Bu kadın tipi çok tehlikelidir. Nerede olursa olsun endişe yaratır, onu sevenlere felaket getirir. Balık, Oğlak, Başak ve Yengeç ile başarılı evlilik yapar. Aslan, Koç ile olan evlilik felaket getirir. Terazi ise Akrep den korkar. Kova ile evlilikte ilk başta kavgalarla doludur. Fakat zaman içinde yatışır ve mutluluğa dönüşür.

İKİZLER:

Hava simgesidir. Merkür’ ün himayesindedir. Belirsiz karakter sahibidir. Her zaman ikili duygular taşır. İkizler akıllı olup merak duydukları çeşitli alanlar vardır. Dil öğrenimine yatkındırlar. Çok meraklı, büyüleyici, taşkın mizaçlı ve önceden tahmin edilemeyen tepkiler veren bir tiptir. Her zaman biraz sinirli ve öfkelidirler. Bazen özgüvenlerini yitirirler. Kimilerin de bu hastalık düzeyinde olabilir. Bu burçtan olanlar bilim, edebiyat ve sanat dallarında dahi ve yetenekli insanlar çıkmaktadır. Onları sevmek zordur. Onlar kendilerine sevgi duyan kişileri terk etmeye eğilimlidirler. İkizlerin gerçek sevgiye, ihtimama ve şefkate ihtiyacı vardır. Yalnız kalma korkusu intihara kadar sürükleyebilir. Onlar pek ilgi çekmeyen içten olan insanları tercih ederler. Kolay fikir üretirler. Fakat bu fikirleri yaşama geçirmek için gerekli faaliyet onlara zor gelir. Bu burçta doğanların felsefe ve matematik eğilimleri vardır. Kadın İkizler çok iyi bir arkadaştır, akıllı, canlı, esprilidirler. Onlarla canınız sıkılmaz. İkizler insanlarla çok kolay ilişki kurup herhangi bir konuda konuşabilirler. Onlar da bağımsızlık duygusu çok fazladır. Genel olarak meslek sahibi olurlar. Onlardan kusursuz yönetici ve tüccar olur.

Evlilikte kadın yada erkek olsun eşlerine çok yardımcı olan birer arkadaştırlar. En uyumlu evliliği Boğa, Terazi, Kova ve Aslan ile yaparlar. Balık, Başak, Yay ile olanıdır. Koç ile çekim duygusu söz konusudur. Ortak yanları vardır. Ancak en mutlu evlilik İkizlerle olan evliliktir.

YENGEÇ:

Su simgesidir. Ayın himayesindedir. Açık bir karakter ve düşünceli bir mizaç sahibidirler. Burçların en gizemlisidir. Ay onun hislerini daha duyarlı yapar ve ruhunu öyle etkiler ki çevresin de olan insanlar onu anlamakta zorlanır. Yengeç çok duyarlı ve sinir sistemi çok gelişmiş önsezilere sahiptir. Erkek Yengeç çoğu zaman hipnotizor veya tıp adamı olurlar. Yengeçler yalnız kendileri tarafından anlaşılabilen yasalara göre yaşarlar. Mantık onlara hiçbir şey ifade etmez. Diğer insanlar için trajediye dönüşebilir. O nedenle burçta doğanlar diğer insanların sinirine dokunur ve çatışma çıkar. Fakat insanlar bu tür kişileri himayesine almayı severler. Yengecin çocuksuluğu ve gerçek yaşamdan uzaklığı onlara karşı acıma duygusunu uyandırır. Ayrıca bu burçta doğanlar çoğu kez dürüst, birer sadık arkadaş olurlar. Karakteri yüzünden bazen işlerinde zorluk çıkarır. Fakat onun kusursuz özellikleri de vardır. İnce ön sezgi, sabır ve kendine dönük titizlik gibi. Yengeç bir düşünür, akıllı bilim adamı, müzisyen, namuslu memur tipidir. Kadın Yengeç için söylenebilecekler erkek için söylenenlerin aynısıdır. Kadın duygusal ve fedakârdır. Eşine sadık, dürüst bir annedir. Onlar için görev duygusu ön plandadır. Bu burcun kadınları sık sık ya kahraman ya da çok kaprisli olurlar. Boğa, Akrep, Başak ve Balık ile uyumlu evlilik yaparlar. Terazi, Oğlak la olan evlilikleri olumsuzdur. Koç ile hayata bakışı aynıdır. İkizler ile ruhsal yakınlığı vardır. 

 

ASLAN:

Ateş simgesidir. Hükmeden bir karakter ve zengin bir mizaç sahibidirler. Yıldızların padişahı olan Güneş’in himayesindedir. O parlar ve hükmeder. Aslanın işi zordur. Çünkü o çok güç kullanır. Oysa onun karakterinin en belirgin özelliği iyiliktir. Aslan gösterişi sevmez, doğal davranır. Onun yanında olan herkes kendini iyi hisseder. Onun işgücü çoktur. Kahramanlık için hazırdır. Fakat Aslan şöhret perest, çocuksu ve çok kolay etki altına giren tiptir. Psikolojik durumların yetersizliği onun hatalara düşmesine, hatta bazen de bir trajedi ile karşılaşmasına yol açar. Ancak zorluk ne olursa olsun doğuştan gelme neşesini kaybetmez. Aslan’ı en çok hayrete düşüren diğer insanların ihanetidir. Sadık dosttur, ancak sebatsızdır. Cömerttir, zenginliği ve ihtişamı sever, el açıklığı ve savurganlığı yüzünden çoğu zaman fakirlik içinde olur. Çok konukseverdir. Kumar ve spor yarışmalarına düşkündür. Bu burçta doğanlar sık sık yönetici olurlar. Ama herhangi bir meslek sahibi de olabilirler. Kadın Aslan aşkta dürüst ve cömerttir. Karmaşık durumları sevmez. Sevgili edinip sevmesine rağmen çok gururlu olduğundan gelişi güzel ilişkilere girmez. Kadınlar arasında olan dostluğu önemsemez. Sevdiği insana çok titizdir. İhaneti affetmez. Sevdiği insanın kendisini gerçekten sevdiğine emin olmadan evlenmez. Bu burçta doğanlar kusursuz bir ev sahibi ve annedir. Boğa, Kova, Akrep ile evlilikleri başarısızdır. İkizler Terazi ve Yay ile olan evlilikler ise başarılıdır. Başak ile ilişkileri zordur. Evlilikleri Oğlak ile olanaksız gibidir.

BAŞAK:

Toprak simgesidir. Pratik akıl ve derin karakterli insanların burcudur. Başak işareti gerçekçilik, mantıklılık ve açıklık simgesidir. Bu burçta doğanlar her şeyin açık ve net olmasını isterler. Çok nadiren ihtirasa düşerler. Titizlik onlarda aşırı bir tutkuya dönebilir. İşlerinde çok iyi eleman olurlar. Siyaset, iktisat ve bilime eğilimlidirler. Genel olarak uzun ömürlüdürler. Diğer insanlar onlara saygı duyarlar. Fakat titizlik ve mızmızlık yüzünden onlarla sık sık kavga ederler. Başak kadını büyüleyicidir. Ancak onlarda heyecan noksanlığı görülmektedir. Flörtü sever ancak son anda geri adım atar. Bencildirler diğer insanlarla olan ilişkilerini tehlikeye atarlar. Boğa, Akrep ve Yengeç ile evlilik başarısız olur. Aslan ile aralarında çabuk dostluk doğar. Terazi ile anlaşamazlar. Başak ile Kovanın ilişkileri uzun sürmez.

TERAZİ:

Hava simgesidir. Venüs’ün himayesindedir. Uysal mizaçlı, akıllıdır. Bu burçta doğanlar dengeli karakter sahibidir. Venüs onlara aşk şıklık ve zarafet vermektedir. Terazi, hastalık veya bir bela ile karşılaşsa bile kolay uyum ve ahenk sağlamaktadır. Terazi kavgadan, zorluklardan nefret eder. Dünya da çok önem verdiği şey rahatlıktır. Genel olarak talihlidir. Toplum onları davranış nazikliği, nezaket ve iyi huyları nedeniyle sever. Onlardan iyi avukat, diplomat, tüccar, sanatçı ve yönetici olabilir. Kadın derken ikinci defa zarafet simgesi ile karşılaşıyoruz. Venüs himayesindeki bu kadınlar fevkalade büyüleyici, şefkatli ve kaprislidir. Geç uyanmayı, mücevheratı, tatlıyı çok sever. Onların ilk işi aşktır. Sevmek, sevilmek tek düşünceleridir. Sitem ve kavgadan nefret eder. En küçük karşı koyma onlarda öfke ve gözyaşı akıtır. Şımarık ve bencildirler. Ama şefkatli ve çocuksudurlar. Aslan, Yay, Kova ile başarılı evlilik yapar. Oğlak, Yengeç ve Boğa ile evlilik pek başarılı olmaz. Oğlak ile işbirliği, Balık ile dostluk kurabilir.

BOĞA:

Toprak simgesidir. Karakteri çelişkili mizacı ise duyguludur. Boğa’ya topraktan güç ve aklıselimlik gelir. Venüs ağırbaşlı ve pratik olan Boğaya yumuşaklık, konfor düşkünlüğü, hassaslık ve tembellik verir. Bu birbirine zıt olan ve Boğa’yı etkileyen güç onun mizacını da zorlaştırır. O maddiyatı sever ve aynı zamanda da savurgandır. Konfor için can verir. Aynı zamanda özensizdir. İhtişamı, parlaklığı sever. Her şeyde sevinç kaynağı bulabilir. Sağlıklı hayvan önsezi özelliklerine de sahiptir. Boğa kaprisli ufak şeyleri inatçıdır. Ancak yumuşak, sakin ve sabırlı bir yapıya sahiptir. Yüksek düzeyde insanlarla tanışmayı çok sever. Çocuksu, kapris ve inatları yüzünden sık sık kavga ederler. Kadın Boğa zarafet vermektedir. Erkek Boğa’nın zayıf sayılan tarafları kadın Boğa da büyüleyicidir. Bu kadınlar güzel olan her şeyi sever. Eşya, elbise, çiçek, yemekler. Sevgililerini iflasa götürebilirler. Boğa kadını çok kıskançtır ve düşüncesizce davranabilirler. Bu burçtaki kadınlar sık sık sevdiği insana ihanet edebilir. Boğa için Başak, Oğlak, Yengeç ve Balık ile evlilik oldukça uyumludur. Akrep, Aslan ve Kova ile evlilik önerilmez.

YAY:

Ateş simgesidir. Jüpiter himayesindedir. Dengeli karakter sahibi olup felsefi mizaçlıdır. Jüpiter mutluluk ve refah gezegenidir. Yay’ın sembolü olan Kentavr güzel ve çok anlamlıdır. Çift kişilik temsil eder. Bir taraftan çok gelişmiş, diğer taraftan ilkeldir. İkinci tipten olan Yay uygarlığı sevmez. Onun çok büyük yaşam gücü vardır. Bu Yay çok faaldir. Kadınlar onu beğenirler, oda insanları peşinde sürüklemeyi çok iyi becerir. Cesur, özgür, kaba, maceraperest olup kahramanlığı sever. Denizci, asker, seyahat düşkünü bir tiptir. Birinci tip ise, bir savaşçıdır. Ancak onun savaş alanı laboratuar, çalışma odası, kürsüdür. Bu tipin kalbinde de maceraperestlik, seyahat düşkünlüğü ve risk sevgisi vardır. Neşeli ve iyi karakter özelliklerine karşın o bazen ulaşılmaz şeyler yüzünden acı çeker. Yay için dünya küçük gelir. O ne istediğini tam olarak bilmez. Yay kadını bu burcun erkeği gibi iki tipe ayrılır. Birinci tip kadın erkek çocuğun karakter özelliklerini taşır. Her şeyden evvel bu kadın hareketi ve sporu sever. Evlilik ve aile yaşama zor ayak uydurur. Bu vahşi bağımsız ve değişen bir kadındır. Çevik canlı ve pratik oluşundan dolayı her meslekte başarılıdır. Diğer tip ise bağımsız düşünceli ve batıl inançları olmayan bir sosyete kadınıdır. Bu kadın sanatı, kitapları, parlak kişileri sever. Başak, Balık ve İkizler ile başarılı evlilik yapar. Boğa ile aşk ve sempati ile mutlu bir evlilik yapar. Aslan, Yengeç, Akrep ile aralarında çekim olmasına rağmen mutlu evlilik olmaz. Oğlak ile çekim olduğu sürece evlenebilirler.

OĞLAK:

Toprak simgesidir. Satürn himayesindedir. Karakter bakımından çok inatçı, akıl yönünden gelişmiştir. Oğlak tüm burçlar içinde fiziksel ve tinsel olarak en dayanaklı ve metin olanıdır. İçini belli etmez , gizlice gerçek hayatı yaşarlar. Çalışmayı sever, elinden her iş gelir. Başarı onu fevkalade çeker. Hiçbir şey Oğlak’ ın cesaretini kırmaz, yolundan çıkaramaz. Oğlak gençliğinde amaçlarını seçer ve ömür boyu onlara ulaşmaya hazırdır. Sanayinin her dalında kusursuz bir elemandır. Bu burçta doğanlar her zaman saygı ile çevrilidir. Oğlak geleneği, saygınlığı ve istikrarı çok sever. Karakter özelliklerinden biri hassasiyet ve çekingenliktir. Fakat bu özelliklerini özenle saklamaya çalışır. Çok gururludur ve gurur ona acı çektirir. Oğlak fevkalade akıllıdır ve çok iyi hafızası vardır. Fakat muhafazakârlık ve bilgiçlik taslaması onun için tehdit oluşturur. O iyi mühendis, bilim adamı, siyasetçi ve iktisatçı olabilir. Oğlak’ın ikinci yarısı birincisinden daha el verişlidir. Kural olarak geç evlenir, eğer evlenmeye karar verebilirse. Bu burçta olanlar bazen hiç evlenmezler. Dişi Oğlak’ın belirli bir özelliği vardır. O yıllanmış şaraba benzer. Seneler geçtikçe güzelliği kaybolmaz. 35 yaşına gelince 18 yaşındakilerden daha çok beğeni kazanır. Fakat ona kur yapmak çok zordur. Çünkü o âşık olan insana mesafeli durur ve aralarına bariyer koyar. Bu bağımsızlığı çok seven kadın tipidir. İyi sekreter, müdür, öğretmen ve doktor olur. Bu burcun erkekleri gibi kadınları da çok ciddidir. Hakaret ve ihaneti affetmezler. Koç, Terazi, Yengeç ile evlilikleri uzun vadeli değildir. Boğa, Akrep ve Balık ile uyumludur. İkizler ile ilişkisi zordur. Yengeç ile aralarında çekim vardır. Dostluk kurabilir. Aslan ile yalnız dostluk ve işbirliği kurabilir. Başak karakter olarak Oğlak a çok benzer mutlu bir evlilik olabilir. Terazi ile evlilik değil dostluk bile çok zordur. Akrep ile aralarında saygı vardır. Yay ile evliliklerinde birbirini dengeleme söz konusudur. Kova ile çok nadir mutlu evlilik görülür.

KOVA:

Hava simgesidir. Duygulu ve çelişik bir kişiliktir. Bir tarafı düşçü diğer tarafı ise enerji, cesaret ve aktif dir. Kova burcunda olanların insanca özellikleri diğer insanları çeker. Başkalarının dertlerini kendi dertleri gibi hisseder. Başı derde girenler her türlü yardımı yapar. Her Kova da kesişen bir şey vardır. Mükemmelleştirme fikrine dalmış bir insandan bir parça gibi. Düşçü, düş gücü çok geniş bir insandır. Titizliği ve muhafazakarlığı sevmez. Kova bazen tembelleşir. Çok dayanıklıdırlar, fakat bazen kendine olan güvenini kaybeder. Bu durum çabuk geçer. Kova ölçülü ve mütevazidir. Çok nadiren başkalarından bir şey isterler. Kova’dan bilim adamı, mimar, edebiyatçı, sanatçı olabilir. Ancak hiçbir zaman sıradan ve monoton olmaz. Zenginlik ve fakirlik büyük başarı ve felaketler ilginç buluşmalar ve düş kırıklığı yaşayabilir. Bazen mahvolacağını sanır fakat kader ona kurtuluş yolu gösterir. Dişi Kova çok alımlıdır. Bir kadında birkaç kadın gibidir. Bu onlara heyecan yaşamayı sağlar. Her an değişen bir kadındır. Kova kadını ile sık sık birlikte olanlar hiçbir zaman sıkılmazlar. Bu burcun erkekleri gibi oda çalışmayı sever. Fakat katı disiplinden nefret eder. Konuştuğunda ilgi çeker. Çabuk evlenir ve nadiren mutlu olur. Çünkü evlilikte almaktan ziyade daha fazla verir. İkizler, Terazi ve Yay ile birliktelik olumludur. Boğa ve Aslan ile kavgalıdır. Koç, İkizler, Terazi, Yengeç ile evlilik mutlu olur.

BALIK:

Su simgesidir. Gizemli bir karakterdir. Çok ince sezgi ve heyecan sahibi olup kendisi ile sürekli savaşır. Balık mutlu karakter ve bilgelik sahibidir. Sakin düşünüşüne karşın sık sık vicdan azabı çeker. Bu burçta olanlar aynı zamanda insan severlik ve fedakârlık simgesidir. Balık ta sezgi mantıktan daha fazla gelmiştir. Bu nedenle kendisinin kehanet özelliğinin farkına varmadan bir şey söylediğinde diğerlerini hayretler içinde bırakır. Konfor ve rahatlığı sever. Cömert ve konukseverdir. Eğer çocukluğundan beri normal bir kaderi olmuşsa o zaman insanlar adaletli, içten ve iyi kalpli olurlar. İyi bir hafızası ve bilime yatkınlığı vardır. Müzisyen, ressam ve heykeltıraş olabilir. Kadın balık zarif ve belirgin kişilik sahibidir. Bu kadınlar çok sevimli ve büyüleyicidir. İhtişamı, konforu ve güzel olan her şeyi sever. Keyifleri ve sağlık durumları Ay’ın safhaları ile ilgilidir. Dolunay zamanında canlı, yaşam ve enerji doludur. Ay yeni ortaya çıktığında ise ilgisiz ve yorgun olurlar. Balık burcunda doğan kadının çok zengin bir iç yaşamı vardır. Geçmişleri her zaman pekiyi olmayabilir. Ama esnek ve ince mizaçlı olduklarından dolayı onlardan kusursuz bir eş ve anne olur. Boğa, Yengeç, Oğlak, Akrep ve Başak ile uyumlu evlilik yapar. Aslan ile arasında sempati olabilir ancak evlilik önerilmez. İkizler ile evlilik olabilir. Yengeç ile işbirliği ve iyi dost olabilir ileride evlenebilir. Kova ile uyumlu bir evlilik olmaz. Kova’nın soğuk mizacı buna engel olur.

Daha Fazlası için TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Matematiğin Parlayan YILDIZI